Seheryelinden Esintiler

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular

» Asik Daimi - 9 Full Albüm..
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyPaz Nis. 28, 2024 2:07 pm tarafından duzali

» Ziynet Sali 22 full albüm
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyPaz Nis. 28, 2024 2:03 pm tarafından xmetinx

» Selami Sahin - 33 Albüm...9 adet 45 lik-24 Albüm...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyPaz Nis. 28, 2024 11:03 am tarafından xmetinx

» Zülfü Livaneli 45 Album...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyPerş. Nis. 18, 2024 2:39 am tarafından erkahya

» Tufan Altas 23 Full Albüm...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyÇarş. Nis. 17, 2024 9:41 pm tarafından can181806

» Prime Сasual Dating - Real Women
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptySalı Nis. 16, 2024 9:01 am tarafından dmc_xx

» Ayse Tunali 18 Full albüm
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyC.tesi Nis. 06, 2024 6:58 pm tarafından xmetinx

» Türk Sanat Müzigi Klasikleri - Bizim Sarkilarimiz - 4 Box 12 Albüm
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyC.tesi Nis. 06, 2024 6:42 pm tarafından xmetinx

» Nurcan Opel 32 Full Albüm...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyC.tesi Nis. 06, 2024 2:49 pm tarafından leony

» Jet-Li - Cehennem Silahi 4-Lethal.Weapon4.- 1998 DVDRip.TR.Dublaj
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyÇarş. Mart 27, 2024 8:41 am tarafından ali_01

» Behiye Aksoy 46 Full Album...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptySalı Mart 26, 2024 10:08 am tarafından leony

» Güler Isik 25 Full albüm....
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyPaz Mart 24, 2024 2:53 pm tarafından komando

» Zeki Müren - 68 Full albüm - Bölüm 1...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyCuma Mart 22, 2024 8:11 am tarafından xmetinx

» Abdülkadir Şehitoğlu - 9 Full albüm - Enstrümantal
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyPerş. Mart 21, 2024 11:21 am tarafından xmetinx

» Cengiz Ozkan 8 Full Album - Kalan Muzik Arsivi
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptySalı Mart 19, 2024 11:09 am tarafından rakasan

» Asik Sefai 8 Full albüm...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyPaz Mart 17, 2024 11:17 pm tarafından tarihci36

» Gülcihan Koç 22 Full albüm...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyC.tesi Mart 09, 2024 3:34 pm tarafından rakasan

» Trt Türk Yediveren müzik serisi 32 Bölüm -Tsm - Türkü , Özgün , Arabes
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyC.tesi Mart 09, 2024 11:00 am tarafından matkap98

» Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyÇarş. Mart 06, 2024 11:32 pm tarafından JUDAG

» Müzeyyen Senar - 84 Full albüm...
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) EmptyÇarş. Mart 06, 2024 10:16 pm tarafından Sniper001

En iyi yollayıcılar

Seheryeli (6419)
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Ikon10Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Ikon10Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Ikon10 
zeki39 (2431)
Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Ikon10Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Ikon10Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Ikon10 
Gök-Oguz (804)
mihrimah (592)
Admin (520)
BESDE (500)
Aybike (417)
Yolcu (376)
mesutca1 (78)
xmetinx (54)
Seheryelinden Esintiler's Videos auf Dailymotion Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) UuBZYL

Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan)

Seheryeli
    Seheryeli
    Yönetici
    Yönetici

Reb gücü : 18681
    Rep poani : 42

Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Empty Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan)

Mesaj tarafından Seheryeli Salı Ara. 23, 2014 10:38 pm

Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan Halk Türküsü)

Abdurehim Heyit  ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca... von seheryeli_

https://turk-kulturu.1forum.biz

Sähär körgän çeğim közüm sultanini,
    Seher vakti gördüm gözümün sultanını
    Didim sultanmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Sultan mısın? O dedi: Yok, yok.
    Közliri yalqunluq, qolliri χeniliq,
    Gözleri ateş yeri, kolları kınalı;
    Didim Çolpanmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Çolpan mısın? O dedi: Yok,
    Didim ismiŋ nimä? Didi Ayhandur,
    Dedim: İsmin nedir? Dedi: Ayhan'dır.
    Didim yurtuŋ qeyär? Didi Turpandur,
    Dedim: Yurdun nere? Dedi: Turfan'dır
    Didim beşiŋdiki? Didi hicrandur,
    Dedim: Başındaki? Dedi: Hicrandır.
    Didim häyranmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Hayran mısın? O dedi: Yok, yok.
    Didim ayğa oχşar, didi yüzümmu?
    Dedim: Aya benzer, dedi: Yüzüm mü?
    Didim yultuz käbi, didi közümmu?
    Dedim: Yıldız gibi, dedi: Gözüm mü?
    Didim yalqun saçar, didi sözümmu?
    Dedim: Alev saçar, dedi: Sözüm mü?
    Didim volqanmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Volkan mısın? O dedi: Yok, yok
    Didim qiyaq nädur? Didi qaşimdur,
    DedimDidim qunduz nädur? Didi saçumdur,
    Dedim: Siyah dalga nedir?
    Dedi: Saçımdır: Çatık nedir? Dedi: Kaşımdır.
    Didim on beş nädur? Didi yeşimdur,
    Dedim: On beş nedir? Dedi: Yaşımdır.
    Didim cananmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Canan mısın? O dedi: Yok, yok.
    Didim deŋiz nädur? Didi qälbimdur,
    Dedim: Deniz nedir? Dedi: Kalbimdir
    Didim räna nädur? Didi levimdur,
    Dedim: Rana nedir? Dedi: Dudağımdır.
    Didim şekär nädur? Didi tilimdur,
    DediDidim bir ağzimä? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Ver ağzıma. O dedi: Yok, yokm:
    Şeker nedir? Dedi: Dilimdir.
    Didim zäncir turar, didi boynumda,
    Dedim: Zincir vardır, dedi: Boynumda.
    Didim ölüm bardur, didi yolumda,
    Dedim: Ölüm vardır, dedi: Yolumda.
    Didim biläzükçu? Didi qolumda,
    Dedim: Bilezik? Dedi: Kolumda.
    Didim qorqarmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Korkar mısın? O dedi: Yok, yok
    Didim niçün qorqmassän? Didi Täŋrim bar,
    Dedim: Neden korkmazsın? Dedi: Tanrı'm vardır.
    Didim yäniçu? Didi χälqim bar,
    Dedim: Daha başka? Dedi: Halkım vardır.
    Didim yänä yoqmu? Didi ruhim bar,
    Dedim: Didim şükranmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Şükran duyar mısın? O dedi: Yok, yok.
    Didim istäk nädur? Didi gülümdur,
    Dedim: İstek nedir? Dedi: Gülümdür.
    Didim çelişmaqqa? Didi yolumdur,
    Didim Ötkür nimäŋdur? Didi qulumdur,
    Dedim: Ötkür nedir? Dedi: Kulumdur.
    Didim satarmusän? U didi yaq-yaq.
    Dedim: Satar mısın? O dedi: Yok, yok

Sözler : Abdurehim Ötkür
    Beste ve Seslendiren : Abdürehim Heyit
    8 Mart 1948, Ürümçi

Abdurehim Heyit ♪♪♪ Uçraşqanda / Karşılaşınca ( Doğu Türkistan) Seher10

Forum Saati Ptsi Mayıs 06, 2024 5:44 pm