Seheryelinden Esintiler

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular

» Asik Sefai 8 Full albüm...
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPaz Mart 17, 2024 11:17 pm tarafından tarihci36

» Gülcihan Koç 22 Full albüm...
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyC.tesi Mart 09, 2024 3:34 pm tarafından rakasan

» Trt Türk Yediveren müzik serisi 32 Bölüm -Tsm - Türkü , Özgün , Arabes
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyC.tesi Mart 09, 2024 11:00 am tarafından matkap98

» Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyÇarş. Mart 06, 2024 11:32 pm tarafından JUDAG

» Müzeyyen Senar - 84 Full albüm...
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyÇarş. Mart 06, 2024 10:16 pm tarafından Sniper001

» Nurcan Opel 32 Full Albüm...
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyÇarş. Mart 06, 2024 12:56 am tarafından tepekar

» Supreme Сasual Dating - Real Women
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 10:04 pm tarafından Yuxell_09

» Havin - Mazide Biraktim 2012 - Türkü & THM
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 6:21 pm tarafından rakasan

» Nida Ates - Ömür Bahçesi - Kalan Muzik Arsivi-2003
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 6:19 pm tarafından rakasan

» Asik Daimi - 9 Full Albüm..
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 6:17 pm tarafından rakasan

»  Nida Tüfekçi - Sürmeli
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 6:16 pm tarafından rakasan

» linklerin hepsi çokmüs
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 6:13 pm tarafından rakasan

» Şirin Üstün - Künc-i Gurbet (2012) Full Albüm İndir
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 6:11 pm tarafından rakasan

» Şirin Üstün 3 Full albüm Thm
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPtsi Mart 04, 2024 6:01 pm tarafından rakasan

» Aşık Ali Nurşani - Yabancı & Sen Sebep Oldun (2012)
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPaz Mart 03, 2024 8:07 pm tarafından rakasan

» Cengiz Ozkan 8 Full Album - Kalan Muzik Arsivi
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPaz Mart 03, 2024 7:47 pm tarafından rakasan

» Ahmet Aslan 13 Full Albüm...
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPaz Mart 03, 2024 7:44 pm tarafından rakasan

» Bayar Sahin 6 Full Albüm...
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPaz Mart 03, 2024 7:40 pm tarafından rakasan

» Muhabbet Serisi (Arif Sag, Yavuz Top, Muhlis Akarsu, Musa Eroglu) (7 A
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPaz Mart 03, 2024 7:35 pm tarafından rakasan

» Muhlis Akarsu 41 Full albüm...
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari EmptyPaz Mart 03, 2024 7:17 pm tarafından rakasan

En iyi yollayıcılar

Seheryeli (6419)
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Ikon10Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Ikon10Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Ikon10 
zeki39 (2431)
Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Ikon10Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Ikon10Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Ikon10 
Gök-Oguz (804)
mihrimah (592)
Admin (520)
BESDE (500)
Aybike (417)
Yolcu (376)
mesutca1 (78)
Egemen (51)
Seheryelinden Esintiler's Videos auf Dailymotion Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari UuBZYL

5 posters

Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari

zeki39
    zeki39
    Admin
    Admin

Reb gücü : 6255
    Rep poani : 40

Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Empty Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari

Mesaj tarafından zeki39 Paz Ocak 12, 2014 2:25 am

Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari

Mualla Mukadder Ataman (d. 27 Şubat 1924, Çanakkale - o. 15 Eylül 1997), sesinin güzelliği ile olduğu kadar kendi güzelliği ile de tanınmış Türk Müziği ses sanatçısıdır.
    İlkokulu Çanakkale'de okuyan Mualla Mukadder’in babası gümrük müfettişi, annesi ise müzik öğretmeniydi. Anne ve babasının müziğe olan ilgisi Mualla Mukadder'in de müziğe yönelmesine sebep olmuştu. 1940 yılında, henüz İstanbul'da talebeyken, Üsküdar Halkevi'nde gittiği bir düğünde, istek üzerine, bestekâr Selahattin Pınar'ın bestesi olan "Gönül yarasından acı duyanlar" şarkısını okumuş ve sesinin güzelliğiyle takdir toplamıştı. Israrlar üzerine birkaç şarkı daha okumak zorunda kalmış, geniş takdir toplayan bu başarısı kendisini cesaretlendirmişti.
    Talebeliğinin yanı sıra müzik dersleri de almaya başlayan ve ut çalmayı öğrenen Mualla Mukadder, okulunu bitirerek, 1943 yılında İstanbul Konservatuarı'na girdi.
    Bir vesileyle gittiği Tokatlıyan otelinde verilen bir baloda, ünlü bestekâr Muhlis Sabahattin Ezgi'nin dikkatini çekti ve konserlere çağırılmaya ve cazip teklifler almaya başladı. Bu sayede sanatını daha da ilerletti ve Kıbrıs'ta verdiği konserlerle unu yayılmaya başladı. Bu sıralarda evlendiği eşi Burhan Atakan kendisine büyük destek oldu.
    Mualla Mukadder'in hedefi İstanbul Radyosu’nda görev almaktı ve bu hedefine 23 Ekim 1949’da ulaştı. Sahibinin Sesi firmasının şefi Mihran bey sesini çok beğenerek Mualla Mukadder'le 3 yıllık bir anlaşma imzaladı. İlk gece verdiği ilk konserle ünlendi. Sesini plaklar vasıtasıyla geniş bir kitleye duyurmasıyla, unu doruğa erişti.
    En beğendiği ses sanatçıları; Safiye Ayla, Münir Nurettin Selçuk, Müzeyyen Senar, Perihan Altındağ Sözeri, Zehra Bilir ve Hamiyet Yüceses'ti.
    Sanat hayatı başarılarla geçen ünlü sanatçı Mualla Mukadder Atakan, 15 Eylül 1997'de hayata veda etti.

Mualla Mukadder - Efsane Sesler Arşiv Serisi - Avuçlarımda Hala 2005

Mualla Mukadder - 1- Avuçlarımda Hala Sıcaklığın Var İnan.mp3
    Mualla Mukadder - 2- Saçının Tellerine Gönlümü Taktı Kader.mp3
    Mualla Mukadder - 3- Çatılmış Kaslarınla.mp3
    Mualla Mukadder - 4- Yitirmişim Ben Gülümü.mp3
    Mualla Mukadder - 5- Ayrılsakta Beraberiz.mp3
    Mualla Mukadder - 6- Bir Çare Gönül.mp3
    Mualla Mukadder - 7- Viran Olan Kalbimde Sevgilimi Özlerim.mp3
    Mualla Mukadder - 8- Bir Bakışla  Başka Bir Alem Yarattın Sen Bana.mp3
    Mualla Mukadder - 9- Bülbülün Çilesi.mp3
    Mualla Mukadder - 10- Aysem.mp3
    Mualla Mukadder - 11- Dertleri Zevk Edindim.mp3
    Mualla Mukadder - 12- Talihin Elinde Oyuncak Oldum.mp3
    Mualla Mukadder - 13- Gülmedi Şu Bahtım Gülmedi Gitti.mp3
    Mualla Mukadder - 14- Yine Canlandı.mp3
    Mualla Mukadder - 15- Seni Ben Ellerin Olsun Diyemi Sevdim.mp3
    Mualla Mukadder - 16- Hiç Gülmedi Gönül.mp3
    Mualla Mukadder - 17- Başka Söz Söylemem Aşktan Yana Ben.mp3
    Mualla Mukadder - 18- Ayva Çiçek Açmış.mp3
    Mualla Mukadder - 19- Suç Kimin Günah Kimin.mp3

Üretici: COŞKUN
    Tur: MÜZİK
    Kategori: Türk Sanat Müziği
    Yayın Tarihi: 2005-05-25
    Dili: TÜRKÇE
    Süre: 01:00:03

Mualla Mukadder - İstanbul Meyhanesi, 2017...

Mualla Mukadder — İstanbul Meyhanesi 03:58
    Mualla Mukadder — Yaşatma Beni Artık 03:40
    Mualla Mukadder — Senden Ayrı 02:17
    Mualla Mukadder — Yalvarıyorum Sana 01:46
    Mualla Mukadder — Allahaısmarladık 02:21
    Mualla Mukadder — Sil Beni Hatıra Defterinden 03:51
    Mualla Mukadder — Nerdesin Nerde 02:59
    Mualla Mukadder — Uyu Demeye Geldim 04:59
    Mualla Mukadder — Yalancının Mumu 03:14
    Mualla Mukadder — Başımın Belası 02:57
    Mualla Mukadder — Çapkın Yaramaz 03:21
    Mualla Mukadder — Her Mevsim 04:00
    Mualla Mukadder — Kaderim Bu 03:13
    Mualla Mukadder — Ben miyim Ağlayan 04:34
    Mualla Mukadder — Bir Ateşim Yanarım 04:03

Mualla Mukadder - Taş Plaklardan...

Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Aşkı Seninle Tattı.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Aşkımın İlk Baharı.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Ayrılık Ateşten Bir Ok.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Bağa Girdim Ay Çıktı.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Benim Aklım Alacaksın.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Bir Gün Geleceksin Diye Bekler Deli Gönlüm ( Zeki Duygulu - Uşşak).mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Bir Gün Karşılaşırsak Ayrıldığımız Yerde.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Boğaziçi Sen Gönüller Yatağı.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Bu Nazlar Yalvarışlar - Taş Plak.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Derbederim.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Derdine Eşsiz Ağlar Gönülden Yaralılar.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Erişti Nevbahar.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Ferdayı Düşünmem.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Gönlüm Yaralı.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Hayatta Yalnızım Taş Plak.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Mazideki Aşk.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Neyleyim Neyleyim.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Pınarın Başında.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Ruhumda Derin Yaralar - Taş Plak.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Selam Vermeden Gelir Geçersin.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Sesimde Şarkısı.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Sevda Öyle Müşkül Ki Onu Çekenler Bilir.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Talihim Olsaydı_ Yarım Olurdun.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Tamara.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Yar Gitti Emel Soldu - Taş Plak.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Yasemenler Dile Geldi.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Yitirmişim Ben Yolumu.mp3
    Mualla Mukadder - Taş Plaklardan - Zannetme Seni Şimdi Görüp Beğendim Taş Plak.mp3

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son zeki39 tarafından Perş. Nis. 14, 2022 1:32 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : Linkler yenilenmistir)
    damin

Reb gücü : 6
    Rep poani : 10

Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Empty Geri: Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari

Mesaj tarafından damin Ptsi Ağus. 24, 2015 10:54 pm

tesukuredersnis
    Seheryeli
    Seheryeli
    Yönetici
    Yönetici

Reb gücü : 18681
    Rep poani : 42

Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari Empty Geri: Mualla Mukadder - 2 albüm ve Tas Plak sarkilari

Mesaj tarafından Seheryeli Salı Ağus. 25, 2015 10:52 pm

Emeklerinize sağlıl Abim. Çok sevdiklerimden.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    mesutca1

Reb gücü : 78
    Rep poani : 0

Mesaj tarafından mesutca1 Salı Tem. 19, 2016 6:02 pm

tesekkurler....
    blackcahil

Reb gücü : 30
    Rep poani : 0

Mesaj tarafından blackcahil Salı Ekim 18, 2016 3:32 pm

tesekkurler.
    zeki39
    zeki39
    Admin
    Admin

Reb gücü : 6255
    Rep poani : 40

Mesaj tarafından zeki39 Salı Mart 12, 2019 12:11 am

Linkler yenilenmistir

Forum Saati Salı Mart 19, 2024 8:38 am