''Kültür varlığına sahip çıkmamış bir millet, daha olgunlaşamamış demektir. '' M. Kemal Atatürk

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular

» Sinan Özen 23 Full albüm
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyC.tesi Eyl. 21, 2019 1:58 pm tarafından winegar

»  Yüksel Yıldız - Dost Yarası (2013) FuLL Album
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPtsi Eyl. 16, 2019 11:18 pm tarafından mehmet1

» Devran Çaglar 21 Full Albüm...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPerş. Eyl. 12, 2019 9:05 pm tarafından Serkan

» Bergen - 21 Full Albüm
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPerş. Eyl. 12, 2019 3:08 pm tarafından akkan

» Emrah 40 Full Album...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPerş. Eyl. 12, 2019 3:04 pm tarafından akkan

» Mustafa Dogan Dikmen - Klasik Türk Müzigi Arsivi - 23 Bölüm...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyÇarş. Eyl. 11, 2019 1:38 pm tarafından orso98

» Derdiyoklar İkilisi (Derdiçoklar İkilisi)23 Full Albüm...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyÇarş. Eyl. 11, 2019 9:50 am tarafından HTUNCER

» Faruk Tinaz 10 Full album...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptySalı Eyl. 10, 2019 11:13 pm tarafından karafaruk123

» Adnan Senses - 35 Full albüm - 46 adet 45 lik...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPaz Eyl. 08, 2019 5:48 pm tarafından nahic03

» Güzin Değişmez - Klasikler & Ah O Demler
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyC.tesi Eyl. 07, 2019 12:36 am tarafından mesutca1

» 1966 Yili Albumleri - Bölüm 1...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPaz Ağus. 18, 2019 6:24 pm tarafından Aswaras

» Gönül Şarkılarımız 10 Full albüm..
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPaz Ağus. 18, 2019 12:26 am tarafından mesutca1

» Çeşitli Sanatçılardan 72 Adet 45'lik Plak...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPtsi Ağus. 05, 2019 11:33 am tarafından seckin1akinci

» Cigdem Gurdal-dan Türk Sanat Müzigi Eserleri...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPtsi Ağus. 05, 2019 11:31 am tarafından seckin1akinci

» Çeşitli Sanatçılardan Türk Sanat Müziği... (25 Sanatci)
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPtsi Ağus. 05, 2019 11:27 am tarafından seckin1akinci

» Taş Plak Yılları Albümleri Bölüm 1...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPtsi Ağus. 05, 2019 11:25 am tarafından seckin1akinci

» Necdet Tokatlioglu - 20 Album ve 6 Bolum sarkilari...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPtsi Ağus. 05, 2019 11:20 am tarafından seckin1akinci

» Taş Plak Yılları Albümleri Bölüm 5...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPtsi Ağus. 05, 2019 11:19 am tarafından seckin1akinci

» Huseyin Bicak Full albumleri....
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPerş. Ağus. 01, 2019 9:20 pm tarafından Karadenizmzk28

» Yıldız Tezcan - 48 Full albüm...
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EmptyPaz Tem. 28, 2019 6:10 pm tarafından mesutca1

En iyi yollayıcılar

Seheryeli (6412)
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  Ikon10Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  Ikon10Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  Ikon10 
zeki39 (2430)
Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  Ikon10Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  Ikon10Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  Ikon10 
Gök-Oguz (804)
mihrimah (592)
Admin (521)
BESDE (500)
Aybike (417)
Yolcu (376)
mesutca1 (73)
Egemen (51)

MENÜ

Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  TjBeTE Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  EQfIUj Seheryelinden Esintiler's Videos auf Dailymotion

MÜZİK DİNLE

please wait...homepage uhren

HABERLER

Bize Ulaşabilirsiniz

seheryelinden-esintiler@live.de

Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)

Seheryeli
Seheryeli
Yönetici
Yönetici

Reb gücü : 18636
Rep poani : 40

Yeni Konu Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)

Mesaj tarafından Seheryeli Bir Salı Ekim 08, 2013 12:25 am

Bana Bir Nihavend Çal Kemancı (Şiir :Salih Kıvanç)  26so

Bana bir Nihavent çal kemancı
Şöyle inceden , derinden olsun

Biraz sonra akşam iner bu şehrin üstüne
Usuldan bir yağmur başlar sonra
...
Ne var ne yoksa dökülür ortaya bir bir
Umutlar, kederler, yüzleşmeler,inançlar ve aldatmalar

En beteri de aldatılmışlık olur bilir misin?
Hepsini hazmedersin de bir o dikilir karşına
Yedi kollu canavar gibi

Bana bir nihavent çal kemancı
Şöyle inceden ,derinden olsun

Her dokunuşun, bütün sözlerin ve ela gözlerin yalan olduğu an;
Martılar sessizce kaybolur ufukta
Sevda denen yalanın,kahrolasıca gerçek yüzünü görürsün

İşte yağmur tam o anda başlar usul usul ,
Yavaşça kımıldar yüreğimdeki sancı.

Ellerin telefonun tuşlarında;N'olur gel .Bu gece gel
Bir daha gelme ! Demek istersin ,bütün acıları kabullenerek .
Kalleşçe set çeker gururun önüne yutkunamazsın.

Gözlerini özlersin
En çok gözlerini Bir de ağzını...sıcak, yumuşak
Nefesin kesilir
Bin pişman olursun yaşadığına

Bir nihavent kemancı
Bir nihavent çal N'olursun

Çal da dursun bu zaman
Çal da sussun bu deli gönül
Çal da bitsin bu deli sevda

Bir nihavent Kemancı
Bir nihavent çal N'olursun!

Salih Kıvanç